AliExpress po polsku dostępny jest już od dość dawna. Ale wiele osób nadal ma kłopot z dotarciem do polskiej wersji znajdującej się pod adresem „http://pl.aliexpress.com”. Właśnie dla tych wszystkich osób przygotowałem krótką instrukcję w jaki sposób zawsze znaleźć polskojęzyczny AliExpress.

Część zamieszania spowodowana jest przez wyniki wyszukiwania, które wyświetlane są przez Google. Gdy szukamy frazy „AliExpress” to na pierwszym miejscu bardzo często znajduje się reklama AliExpress. Widząc „Polska” obok nazwy platformy, jesteśmy prawie pewni, że to jest właśnie to czego szukamy.

aliexpress-po-polsku-nospoon-pl

Wyniki wyszukiwania frazy „aliexpress”

Wizualnie ta reklama jest bardzo zbliżona do normalnych tzw. naturalnych wyników wyszukiwania. Duża część osób widząc nazwę poszukiwanego serwisu z dopiskiem „Polska” klika go, nie zwracając w sumie uwagi na to, że obok znajduje się zielony mały napis „Reklama”. Ale tak naprawdę, dla internauty, chcącego wejść na AE nie ma w sumie znaczenia czy dotrze tam poprzez boks reklamowy czy normalny wynik wyszukiwania, więc większość osób po prostu klika w to co jest na samej górze.

I tu czeka na nich niemiła niespodzianka. Zamiast na AliExpress po polsku, link przenosi nas na „globalną” wersję AliExpress. Można wprawdzie skorzystać na niej z możliwości wyboru języka, ale języka polskiego na niej nie znajdziemy.

wybor-jezyka-na-aliexpress-nospoon-pl

Globalna wersja Aliexpress, bez możliwości wyboru języka polskiego

Aliexpress po polsku – czyli chińskie Allegro kupuje domenę „aliexpress.pl”

Jak więc znaleźć AliExpress po polsku? Sprawa jest banalnie prosta. Należy po prostu zapamiętać, że przeznaczony dla Polaków serwis dostępny jest pod adresem: „pl.aliexpress.com”. Ale dla ułatwienia nam życia, chińskie Allegro wykupiło również domenę „aliexpress.pl” i zrobiło z niej przekierowanie na pierwszy z wymienionych adresów. Nie ma więc w sumie żadnego znaczenia jaki adres wpiszemy w przeglądarkę, choć wydaje się, że łatwiej będzie większości osób zapamiętać polską domenę „aliexpress.pl”.

Innym rozwiązaniem jest dokładniejsze przeglądanie wyników wyszukiwania. Właściwy link odnajdziemy tuż pod reklamami, na pierwszym miejscu tzw. organicznych wyników wyszukiwania.

aliexpress-pl-w-wynikach-google-nospoon-pl

Link do „pl.aliexpress.com” też znajduje się na liście wyników wyszukiwania, ale trochę niżej

Tak wygląda polska strona AliExpress dostępna pod adresem http://pl.aliexpress.com

aliexpress-po-polsku-czyli-pl-aliexpress-com-nospoon-pl

Aliexpress po polsku, dostępne pod adresem „pl.aliexpress.com” lub „aliexpress.pl”

 

[FM_form id=”2″]

Jedna odpowiedź

  1. spider

    Ten polski to teraz na aliekspres jakaś popierdółka jest. Jak to taka wielka firma, miliardami obraca, to mogliby się bardziej postarać, żeby wszystko było na język polski przetłumaczone bo teraz to tylko glówne ekrany i to też nie w całości

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany