Dziś najważniejsza porada. Co zrobić, by nie przepłacić? Na AliExpress oczywiście.

3, 2, 1, wystartował. Festiwal Zakupów na AliExpress. Być może jesteś w gronie osób, które postanowiły skorzystać z dzisiejszych promocji, przygotowanych na AliExpress z okazji Dnia Singla.

Poprzednie artykuły o Festiwalu Zakupów AliExpress

Jeśli nie wiesz za bardzo o co chodzi, to zapraszam najpierw do moich poprzednich tekstów, z których dowiesz się szczegółów. Festiwal zakupów na Dzień Singla – AliExpress był zapowiedzią całej akcji. Drugi artykuł był zestawieniem praktycznych porad opisujących 7 sposobów na tanie zakupy na AliExpress. We wpisie Zbliża się Festiwal Zakupów AliExpress przedstawiłem kategorie tematyczne i najważniejsze marki biorące udział w akcji.

Czy cena na AliExpress nie jest zawyżona?

W dniu dzisiejszym, tak naprawdę nie ma już wiele czasu do namysłu. Potrzebne są szybkie decyzje. W pierwszej kolejności musisz oczywiście zdecydować co kupić. Potem trzeba znaleźć odpowiednią ofertę. I w tym miejscu chciałbym cię prosić o krótki przystanek.

Weź głęboki oddech i zanim sfinalizujesz zakup, sprawdź czy promocyjna cena, którą widzisz na ekranie, nie została czasem sztucznie zawyżona. Część sprzedawców z AliExpress tak właśnie postępuje. Kilka dni przed Dniem Singla, podnoszą swoje ceny, aby móc potem zrobić obniżkę. Ty więc widzisz przykładowe 30% upustu i nie zdajesz sobie nawet sprawy, że jest to normalna, regularna cena.

Jak sprawdzić czy cena na AliExpress nie została podniesiona?

Bardzo dużą pomocą będzie Chnprice.com lub Aliprice.com. To w zasadzie jeden i ten sam serwis internetowy, tyle, że dostępny pod dwoma adresami. Nie ma więc żadnego znaczenia, którego linka klikniesz.

Aliprice.com - sprawdzanie cen na AliExpress - nospoon.pl

Aliprice.com – sprawdzanie cen na AliExpress

Najważniejszą funkcjonalnością Aliprice jest to, że możesz tam wkleić linka do wybranej przez siebie oferty i sprawdzić jak w przeszłości kształtowała się cena tego, co właśnie zamierzasz kupić. Jeśli zobaczysz, że jest ona stała i nie została ostatnio podniesiona, to masz pewność, że sprzedawca nie szuka łosia, który zaślepiony żądzą okazyjnych zakupów, łyknie wszystko, co tylko napotka.

Przykład uczciwej, promocyjnej ceny. Nie tylko nie została podniesiona. Dobitnie widać wyraźną obniżkę.

Przykład uczciwej, promocyjnej ceny. Nie tylko nie została podniesiona. Dobitnie widać wyraźną obniżkę.

Aliprice oferuje także możliwość zainstalowania wtyczek do twojej przeglądarki. Zostały przygotowane pluginy do najważniejszych aplikacji m.in. Chroma, Firefoxa, Opery. Jeśli to zrobisz, to nie będziesz musiał kopiować i wklejać linka. Cenę sprawdzisz z poziomu twojej przeglądarki, w czasie, gdy będziesz na AliExpress. Ja osobiście się na to nie zdecydowałem. Nie lubię zamulać mojego Firefoxa nadmiarem dodatków. Forma wklejania linka jest dla mnie wystarczająco wygodna i na nią się zdecydowałem.

Życzę ci udanych łowów i okazałych trofeów. Zachowaj umiar, rozwagę i rozsądek. Pamiętaj, że na dzisiejszych promocjach świat i AliExpress się nie kończy.

Mam nadzieję, że cykl moich artykułów był pomocny. Jeśli tak sądzisz, to zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, w którym będę cię informował o kolejnych wpisach.

11 komentarzy

 1. Marta

  aliexpress jest w Polsce od kilku lat a i tak nadal chińczycy oszukują, zwłaszcza przy zwrocie

  Odpowiedz
 2. Monika

  Nie zawsze da sie to zrobic.Kupilam bluzke za ponad 3 funty.Po zakupie okazalo sie,ze widnieje do zaplaty 6 funtow,teraz cena tej bluzki stoi juz ponad 8 funtow a Alitracker pokazuje mi historie jedynie z dwoch dni a ja ja kupilam 4 dni temu.Co by oznaczalo,ze produkt zostal ponownie wystawiony i nie ma mozliwosci sprawdzenia historii.

  Odpowiedz
 3. bolo

  Jak by nie patrzył to i tak większość podnosi ceny o 40% a potem robią promocje minus 70& to i tak jest tnaiej niż bez promocji

  Odpowiedz
 4. bolo

  Nie zawsze taj jest z tymi cenami ja miałem odwrotną sytuację. Kupowałam torbę na ramie niby skórzaną przecena z 450 PLN na 80 PLN sprzedawca przecenił ponieważ to był nowy produkt. Po skończonej promocji sprzedawczyk zmienił cenę z 80PLN na 350PLN. Oczywiście kupiłam w promocji, torbę dostałam i jest bdb jakości, a innych podobnych toreb nie ma na aliexpressie poniżej 300 PLN. Także taka sytuacja.

  Odpowiedz
 5. Ok

  Często korzystam z AliExpress i widzę jak bawią się cenami. Jednego przedmiot kosztuje 90zł, drugiego 130zł, a trzeciego znów 90zł. Zdarzyło się nawet, że przedmioty, które kosztowały 14zł, przez jeden dzień cena ich wzrosła do ponad 3 tysięcy złotych :D.

  Odpowiedz
 6. Yorkshire

  Zakupy zrobione. Za ponad 300 zł wyszło, byłoby więcej, ale ceny okazało się były przesadzone. Kupię więc za tydzien, jak wrócą do normalnosci.

  Odpowiedz
 7. EwelinaMalina

  Ja już widzę, że bym się naciął. Cena niby obniżona, a jest dokładnie taka sama jak tydzień temu – barany podnieśli ja przedwczoraj a wczoraj obniżyli 🙂

  Odpowiedz
  • Birko

   Miałem koło 10 przedmiotów, które sobie wytypowałem i tylko na jednym taka sytuacja mi się zdarzyła. Reszta faktycznie jest tańsza.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany