Zakładanie konta na AliExpress jest łatwe, ale wiele osób i tak ma z tym problem. Przedstawiamy poradnik o tym jak uniknąć kłopotów i w jaki sposób aktywować konto na AliExpress, nawet gdy nie dostaliśmy wiadomości z linkiem aktywacyjnym. Informacje praktyczne, sprawdzone i zweryfikowane.

Krok 1 – tworzymy konto na Aliexpress (aliexpress.pl)

Konto na AliExpress jest nam niezbędne, byśmy w pełni mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności platformy, łącznie z robieniem na niej zakupów. Nam Polakom, najłatwiej będzie założyć konto w polskiej wersji serwisu, którą znajdziemy pod adresem aliexpress.pl.

Aby zacząć całą procedurę uruchamiamy przeglądarkę internetową i wpisujemy aliexpress.pl. Po chwili jesteśmy na stronie głównej chińskiego Allegro. Zwróćcie uwagę, że strona główna serwisu tak naprawdę dostępna jest pod adresem pl.aliexpress.com (aliexpress.pl jest bowiem tylko przekierowaniem na pl.aliexpress.com).

W prawym górnym rogu najeżdżamy myszą na „Zaloguj się / Przyłącz się” i gdy rozwinie się menu, klikamy pomarańczowy przycisk „Przyłącz się za darmo”.

jak-zalozyc-konto-na-aliexpress-pl-nsopoon-pl

Aby założyć konto na AliExpress klikamy „Zaloguj się”, następnie „Przyłącz się za darmo”

Krok 2 – wypełnienie formularza rejestracyjnego

Przenosimy się na kolejny ekran na którym znajduje się formularz, który musimy wypełnić. Jest on dostępny jedynie po angielsku. Wpisujemy kolejno:

 • Adres e-mail
 • Imię, nazwisko
 • Hasło, które powinno mieć od 6 do 20 znaków i w którym możemy używać jedynie liter i cyfr. Wszelkie znaki np. specjalne (! ? & – _ itp.) są niedozwolone
 • Potwierdzamy hasło wpisując je jeszcze raz
 • Przepisujemy kod, który widzimy w okienku poniżej
 • Zaznaczamy „ptaszkiem” że zgadzamy się na warunki darmowego członkostwa w AliExpress.com (oczywiście możemy kliknąć w link i zapoznać się z tymi warunkami).

Gdy wszystkie powyższe pola zostały poprawnie wypełnione, obok każdego z nich pojawią się z boku zielone symbole potwierdzające, że wszystko jest ok. Wtedy możemy zatwierdzić formularz, klikając pomarańczowy przycisk „Create Your Account” (Utwórz konto).

wypelnianie-formularza-konto-aliexpress-pl-nospoon-pl

Wypełnianie formularza niezbędnego by założyć konto na AliExpress

Krok 3 – potwierdzenie założenia konta

Po kliknięciu na poprzednim ekranie przycisku „Create Your Account” (Utwórz konto), pojawia nam się ekran na którym widzimy potwierdzenie, że nasze konto na AliExpress zostało założone. Zwróćcie uwagę na informację o promocji dla nowych członków AliExpress oraz informację o tym, że wysłany został do nas e-mail z informacjami na temat sposobów potwierdzenia konta.

potwierdzenie-zalozenie-konta-na-aliexpress-pl-nospoon-pl

Potwierdzenie założenia konta na AliExpress.pl

Po 10 sekundach zostajemy automatycznie przeniesieni na stronę główną AliExpress. Od razu jesteśmy zalogowani na nasze nowo założone konto.

Ja osobiście ani razu nie otrzymałem od AliExpress żadnego e-maila z prośbą o potwierdzenie i aktywację konta, choć dla celów testowych kilkukrotnie przechodziłem całą procedurę (tak, tak, sprawdzałem folder ze spamem).

Co więcej, znalazłem w sieci wiele wzmianek od innych osób piszących, że one również takiego e-maila nie otrzymały. Dlatego też w „kroku 4” niniejszego artykułu opisałem alternatywną metodę potwierdzania konta.

Zauważcie, że strona główna serwisu jest po polsku. Ale po wejściu na szczegóły naszego profilu (np. po kliknięciu w „Mój AliExpress”), przygoda z językiem polskim się kończy i zostaje nam posługiwanie się językiem angielskim.

Krok 4 – edycja i aktywacja konta na AliExpress.pl

Wspomniałem już, że do mnie i wielu innych osób nie dotarła wiadomość niezbędna do potwierdzenia konta. Niemniej jednak i tak należałoby to zrobić. W tym celu, poprzez „Mój AliExpress”, wchodzimy do panelu edycji konta. Oto co widzimy.

moj-aliexpress-pl-nospoon-pl

Widok panelu „Mój AliExpress”, szkoda, że po angielsku

Klikamy „Account settings” a gdy ta zakładka już się otworzy to klikamy następnie „Edit member profile”.

edycja-profilu-partnerskiego-aliexpress-pl-nospoon-pl

Edytujemy nasz profil

Po chwili przenosimy się z AliExpress na Alibaba, do strony „Edit member profile” (AliExpress jest serwisem córką chińskiego giganta Alibaba, dedykowanym klientom indywidualnym i zakupom detalicznym, podczas gdy AliBaba ma z założenia służyć jako platforma łącząca chińskie firmy produkcyjne z importerami z całego świata). Zmiana z AliExpress na Alibaba jest normalna i nie należy tym się przejmować.

profil-partnerski-aliexpress-pl-nospoon-pl

Edycja profilu na AliExpres a właściwie na Alibaba – w zasadzie to jedno i to samo

Klikamy na dole strony przycisk „Edit” co otwiera przed nami formularz w którym możemy edytować dane naszego konta. Zauważcie, że na czerwono wyświetla się informacja o tym, że nasz adres e-mail jest jeszcze niepotwierdzony. Klikamy w znajdujący się obok link „click here to confirm”.

potwierdzenie-adresu-e-mail-aliexpress-pl-nospoon-pl

Potwierdzenie adresu e-mail, nawet gdy nie otrzymaliśmy z AliExpress żadnej wiadomości

Zaraz potem pojawia się informacja, że na nasz adres e-mailowy została wysłana wiadomość, którą będziemy mogli potwierdzić i aktywować nasze konto na AliExpress.

potwierdzenie-wyslania-e-maila-aliexpress-pl-nospoon-pl

Informacja o tym, że wiadomość została do nas wysłana

Nie pozostaje nam już nic innego jak tylko przeczytać tego e-maila i kliknąć w znajdujący się w nim link. Po kliknięciu tego linka powrócimy do przeglądarki internetowej. Potwierdzeniem, że aktywacja konta przebiegła pomyślnie, będzie poniższy komunikat (komunikat ze strony Alibaba).

wiadomosc-e-mail-zostala-wyslana-aliexpress-pl-nospoon-pl

Gratulacje! W końcu nasze konto jest potwierdzone 🙂

W przedstawiony powyżej sposób przebiega cała procedura zakładania konta na AliExpress. Nie jest ona trudna, ale wśród wielu osób pojawiają się czasem jakieś wątpliwości, szczególnie związane z aktywacją konta. Dlatego w moim poradniku wyjaśniłem bardzo precyzyjnie jak należy to zrobić. Mam nadzieję, że moje podpowiedzi okazały się pomocne. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to umieszczajcie je w komentarzach. Będę starał się Wam pomóc.

6 komentarzy

 1. BasiaS.

  Ja mam taki problem, że nawet ten drugi mail do mnie nie przyszedł. Robiłam tak jak tu jest opisane ale nic to nie pomogło. Dwa razy wchodziłam do tych ustawień i nic. To ma jakiś sens dalej wysyłać niby te wiadomości skoro one i tak nie dochodzą. Miał Pan juz może takie przypadki?

  Odpowiedz
  • Zbig

   W pierwszej kolejności sprawdź swój folder ze spamem. Tam mogą lądować takie wiadomości.

   Odpowiedz
 2. Niedowiarek

  No naprawdę ktoś w dzisiejszych czasach może mieć problem z założeniem jakiegoś konta???

  Odpowiedz
  • Spoonboy

   Dzięki za komentarz. Nawet jeśli takich osób jest niewiele, to warto poświęcić na to wpis i im pomóc 🙂

   Odpowiedz
 3. Edyta

  Dzięki szczególnie za fragment o tym co zrobić, gdy nie przyszedł mail. Miałam właśnie taką sytuację ale normalnie używałam aliexpress, choć jeszcze tam nic nie kupiłam. W sumie nawet nie przyszło mi do głowy że to jest ważne-być może przy pierwszym zakupie okazałoby się to konieczne. W każdym razie mam to już załatwione!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany