O blogu

There in no spoon!

Dlaczego mój blog nazywa się NoSpoon.pl?

Na początku chciałbym wyjaśnić, że inspiracją dla wymyślenia tej nazwy był pewien dialog z filmu Matrix. Neo, główny bohater, zobaczył jak pewien chłopiec wzrokiem wygina łyżkę. Gdy zaciekawiony przystanął, usłyszał od chłopca radę, żeby nie próbował wygiąć łyżki wzrokiem – bo to przecież niemożliwe. Żeby tego dokonać, powinien zdać sobie sprawę z prawdy. Prawdy polegającej na tym, że nie da się wygiąć wzrokiem łyżki, bo w rzeczywistości ta łyżka nie istnieje, a to co Neo widzi to tylko jej cyfrowa projekcja. Że tak naprawdę to nie łyżka się wygina, tylko on sam, umiejętnie wykorzystując wiedzę o tym, że „there is no spoon”.

Trzeba tu przypomnieć, że Neo żył w wirtualnym świecie. Gdy dotarła do niego prawda, że to co widzi dookoła siebie jest tylko sztucznym obrazem przesłaniającym prawdziwą rzeczywistość, zrozumiał, że aby osiągać zamierzone efekty trzeba umieć spojrzeć dalej, poza obraz stojący na pierwszym planie. Że gdzieś głębiej jest drugi plan, ten prawdziwy.

Jak to wszystko ma się do bloga NoSpoon.pl?

Z racji moich zainteresowań, wiedzy i doświadczenia związanego z e-commerce i marketingiem, staram się widzieć nie to, co jest łatwe do zobaczenia, ale to co kryje się „za kulisami”. Na blogu propaguję ideę smart shopping & smart living, opisuję sklepy internetowe, serwisy aukcyjne, sieci handlowe, marki. Nie stronię od tematyki lifestylowej, czasami społecznej. Rekomenduję, doradzam, analizuję. Pokazuję, gdzie kryją się kruczki i rzeczy napisane „drobnym drukiem”.

Smart shopping & smart living. Blog.

 

O Autorze

Ambasador smart shopping & smart living. Przedstawia świat e-commerce, marketingu i ogólnie pojętego lifestyle'u, w unikalny, przystępny i zrozumiały sposób.

Spoonboy: Do not try and bend the spoon. That’s impossible. Instead… only try to realize the truth.
Neo: What truth?
Spoonboy: There is no spoon.
Neo: There is no spoon?
Spoonboy: Then you’ll see, that it is not the spoon that bends, it is only yourself.

 

Zdjęcie i klip wideo pochodzą z filmu „MATRIX”